Augintiniai

Štai naujas skyrelis ne apie superpanelę, o apie augintinius mūsų reliame gyvenime, čia kiekvieną ketvirtadienį rasite po naują straipsnelį apie kokią nors naminių gyvūnėlių veislę, taip pat nuo ketvirtadienio iki ketvirtadienio galėsite siųsti savo augintinių nuotraukas man Lorrelai ir išrinktas mieliausias augintinis savaitę puikuosis blog'e, o jo savininkė gaus 2000$ prizą ;)

Dekoratyvinis triušis

Triušį kaip naminį gyvūną žmonės laiko palyginti nesenai. Dekoratyvinis triušis – tai specialiai išvesta triušių veislė skirta laikymui namuose buto sąlygomis ir gyvenimui kartu su žmogumi.

Mažiausiai dekoratyvinis triušiukas sveria apie 1kg, o daugiausia apie 1,5 kg. Trumpiausias ausų ilgis yra 4,5 cm; idealus ilgis tarp 5 ir 5,5 cm. Dekoratyvinių triušių galva yra ovali, kakta plati, žandai papūsti, ausys stačios. Akys apvalios ir gana didelės. 

Dekoratyviniai triušiukai vidutiniškai išgyvena 8-10 metų. Triušių patelė atsiveda jauniklių po 30 parų nuo apvaisinimo. Gimus jaunikliams, patelė žindo savo mažylius kiekvieną dieną iki mėnesio laiko. Po 18 dienų palengvėle mažylius galima pratinti prie šieno ar sauso maisto. Vaisius ar daržoves mažais gabaliukais duokite tik po dviejų-trijų mėnesių.

Dekoratyvinių triušių kailis yra trumpas, žvilgantis, minkštas bei švelnus. Šiandien dekoratyviniai, arba dar kitaip vadinami nykštukiniai triušiai, skiriasi vieni nuo kitų skirtingomis spalvomis.

Svarbiausia, ko reikia triušio narve: 
1. Gertuvė 
2. Dubenėlis grūdams 
3. Ėdžios žaliajam pašarui ir šienui. 
4. Drėgmę sugeriantis pakratas iš medžio drožlių, šiaudų ar šieno. 
5. Namelis miegojimui su stogu (kad triušis galėtų užlipti) 
Kad netrūktų mineralinių medžiagų triušiuko organizmui, narve patartina laikyti mineralinių arba laižymui skirtų druskos akmenų arba kreidos.

 Daugybė triušių savininkų nustemba sužinoję, kokie žaismingi yra jų augintiniai. Triušius džiugina tokie paprasti smagūs žaislai kaip kartoninė dėžė ar tuščia popierinio rankšluosčio tūtelė. Žaislai padės jūsų triušiui išvengti nuobodulio ir palaikys augintinio fizinį aktyvumą.

Štai kaip atrodo šis gyvūnėlis:


Persų katinas 

Įsigijus Persų katę, daugiausia laiko tenka skirti kailio priežiūrai, bet akių irgi derėtų neapleisti. Kailis prašmatnus, labai storas, ilgi minkšti plaukai itin lengvai veliasi.

Jei nešukuosite katės bent porą dienų, plaukai susivels kaltūnais, kuriuos iššukuoti, kad katei neskaudėtų, ne taip paprasta. Tiek parodinę, tiek neparodinę persę reikia šukuoti nuolat, o ne kada turite laiko. Neprikišti rankų prie kailiuko kokią savaitę tiesiog nežmoniška. Laimei, dauguma persų kačių mėgsta būti šukuojamos, bet yra ir tokių, kurios pasiunta išvydusios šepetį. Tai priklauso ne vien nuo gyvūnėlio būdo.

Maudyti persus reikia bent kartą per tris savaites. Naudoti tik gerą, persams skirtą šampūną. Vasaros metu galima katę nukirpti, tik jokiu būdu nekirpti plaukų nuo uodegos. Plaukai katei atauga per 4-5 mėnesius.

Persų katės gražiausios žiemą, nes pavasarį ir vasarą šeriasi. Tuo metu reikia žiūrėti, kad gyvulėlis prausdamasis neprisirytų daug plaukų.

Taip atrodo šie gyvūnėliai:





Tiek apie šiuos gyvūnėlius, siųskite savo augintinių nuotraukas man Lorrelai iki  balandžio 26 dienos ;)
























Komentarų nėra:

Rašyti komentarą